Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony Przejdź do stopki strony zawierającej dane kontaktowe i menu nawigacyjne Przejdź do strony BIP
Rozmiar tekstu: Kontrast:  
euslugi

Beneficjent: Gmina Wałbrzych

Tytuł projektu: Zwiększenie wykorzystania e-usług publicznych w Gminie Wałbrzych

RPDS.02.01.04-02-0027/16

Całkowita wartość projektu: 11 629 691,36 PLN 

Wartość dofinansowania z UE: 7 711 705,09 PLN

Okres realizacji projektu: od 20.06.2019 r. do 27.08.2018 r.

A w Wałbrzychu było tak… Prezydent zapytał, a mieszkańcy odpowiedzieli – że chcę: załatwić sprawę w urzędzie bez wychodzenia z domu, dowiedzieć się, co się dzieje w szkole dziecka… bez wychodzenia z domu, kupić bilet to teatru, czy muzeum – oczywiście bez wychodzenia z domu. I już mogą.

Od września 2018 r. dzięki unijnemu wsparciu, które wyniosło ponad 7 mln. zł w Gminie Wałbrzych zostały uruchomione 3 platformy elektroniczne. NOWA- EPOKA – platforma administracyjna, E-SZKOŁA – udostępniony został w 27 wałbrzyskich placówkach dziennik elektroniczny dla nauczycieli, rodziców i uczniów, e-bilet – platforma dając możliwość zakupu biletu online do Muzeum Porcelany, Teatru Lalki i Aktora, czy Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

Potrzebę zelektronizowania urzędu zgłaszali przede wszystkim przedsiębiorcy, dla których ważny jest czas w załatwianiu urzędowych spraw. Z możliwości zakupu biletu przez Internet, cieszą się turyści, którzy coraz liczniej odwiedzają Wałbrzych. Najmniej zadowoleni są wałbrzyscy uczniowie… z elektronicznego dziennika oczywiści.. dostępnego online dla rodziców.