Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony Przejdź do stopki strony zawierającej dane kontaktowe i menu nawigacyjne Przejdź do strony BIP
Rozmiar tekstu: Kontrast:  
marcinowice przedszkole

Beneficjent: Gmina Marcinowice

Tytuł projektu: Budowa przedszkola publicznego w Marcinowicach inwestycją w edukację przedszkolną ZIT AW

RPDS.07.01.04-02-0003/16

Całkowita wartość projektu:  3 736 455,34 zł

Wartość dofinansowania z UE: 2 766 183,65 zł

Okres realizacji projektu: 08.03.2016 do 28.12.2017

Bo dziecko jest najważniejsze! Zatem od dzieci trzeba zacząć… i tak też zaczęto w  Marcinowicach. Największą bolączką gminy był brak przedszkola z prawdziwego zdarzenia. Jak zatrzymać mieszkańców, kiedy nie mają gdzie posłać dzieci do przedszkola? Jak mają pracować, kiedy nie mają, co zrobić ze swoimi pociechami?- zachodzili w głowę w gminie. Co prawda w Marcinowicach były 4 oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych i jedne punkt przedszkolny, ale to nie rozwiązywało problemu. Trzeba było wybudować przedszkole… i wybudowano.

Od września 2018 roku, dzięki środkom Unii Europejskiej przeznaczonym dla Aglomeracji Wałbrzyskiej, w Marcinowicach funkcjonuje przedszkole samorządowe. Są tam 3 oddziały dla dzieci w wieku 3-6 lat. Przedszkole ma łącznie 75 podopiecznych. Budowa przedszkola kosztowała ponad 3, 7 mln zł, z czego blisko połowę dołożyła unia. Dzieciaki mogą uczyć i bawić się w kolorowych, przyjaznych salach, a także na fantastycznym, zewnętrznym placu zabaw. Przedszkolaki bawią się mądrymi zabawkami,  dzięki którym uczą się „niechcący”. Oczywiście w przedszkolu znalazło się i coś dla rodziców: sala do wspólnych akademii i uroczystości oraz parking, aby zdążyli do pracy, bo już mogą.