Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony Przejdź do stopki strony zawierającej dane kontaktowe i menu nawigacyjne Przejdź do strony BIP
Rozmiar tekstu: Kontrast:  
DSC_8361

Beneficjent: Gmina Mieroszów

Tytuł projektu: Zwiększenie atrakcyjności oferty kulturalnej Mieroszowskiego Centrum Kultury poprzez przebudowę biblioteki oraz pomieszczeń przeznaczonych na studio nagrań oraz salę prób

RPDS.04.03.04-02-0009/16

Całkowita wartość: 1 059 376,32  

Wartość dofinansowania z UE: 877 994,45 zł

Okres realizacji projektu: 06.04.2016 do 30.11.2017

O tym, że wyremontowany zostanie budynek Mieroszowskiego Centrum Kultury zdecydowali sami mieszkańcy gminy. „Serce” Mieroszowa wymagało gruntownych prac restauracyjnych.

O ile oferta MCK jest bardzo szeroka, bowiem mieszkańcy – także okolicznych gmin, a ze względu na przygraniczne położenie miasta również i państw – mogą uczestniczyć w zajęciach jogi, koszykówki na wózkach, tenisa, zajęciach plastycznych i wokalnych, a także korzystać ze ścianki wspinaczkowej; to pomieszczenia biblioteki (zwłaszcza czytelni) nie zachęcały do spędzania w niej wolnego czasu. Na szczęście trend ten należy już do przeszłości. Pomieszczenia czytelni zostały przebudowane i wyremontowane oraz  w całości dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Najbardziej karkołomnym zadaniem  był remont stropu oraz montaż windy, co w zabytkowym hotelu było nie lada wyzwaniem.

Dla przyszłych artystów – muzyków w MCK uruchomiono profesjonalne studio nagrań oraz salę prób. Artyści dzięki specjalnym instalacjom elektroakustycznym, przystosowanym do profesjonalnej edycji, montażu, miksu i masteringu materiału dźwiękowego, mogą nagrywać swoje utwory. Pomieszczenia studia nagrań składają się z reżyserki oraz samego studia. A dla doskonalących umiejętności, przed nagraniem, Mieroszów oferuje nowiutką salę prób. Tylko czekać mieroszowskich talentów!