Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony Przejdź do stopki strony zawierającej dane kontaktowe i menu nawigacyjne Przejdź do strony BIP
Rozmiar tekstu: Kontrast:  
solgazfoto

Beneficjent: Solgaz Sp. z o.o.

Tytuł projektu: Wprowadzenie do oferty firmy Solgaz produktów nowej generacji- kuchni typu gaz pod szkłem

RPDS.01.05.02-02-0060/16

Całkowita wartość: 1 714 189,50 zł

Wartość dofinansowania z UE: 585 333,00

Okres realizacji projektu: 01.03.2016 do 31.12.2017

W 2016 r. jako pierwsi do sprzedaży wprowadzili piekarnik, który posiada także funkcje mikrofali i gotowania na parze. W 2017 opatentowali i wprowadzili do produkcji płytę gazową, która sama gotuje – produkt, którym zachwycił się sam Robert Makłowicz. A od 2017 roku ich sprzęty pomagają w gotowaniu m.in. uczestnikom programu „Bake Off, ale ciacho”!

Najpierw był pomysł… potem 3 lata prób i testów i…….. mamy kolejny wynalazek – ultranowoczesną płytę ceramicznych. Działająca od 16 lat na rynku firma Solgaz dzięki unijnemu wsparciu wprowadziła do swojej oferty kuchnię typu gaz pod szkłem. Płyty gazowe bez płomieni to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce.

Solgaz zauważył wśród swoich klientów duże zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania oraz nowoczesny design. Kuchnie mają być nie tylko nowoczesne, ale i ładne, a przy tym oszczędne. Kuchnie Solgaz nie wytwarzają płomieni w trakcie użytkowania, dokładnie spalają gaz i odzyskują ciepło, co ogranicza zużycie gazu o 50% w stosunku do tradycyjnych kuchenek gazowych i 70 % w przypadku kuchenek elektrycznych. Dzięki temu, że nie emitują otwartego płomienia są bardzo bezpieczne i mogą być używane na jachtach i kempingach.

Kuchenki są przeznaczone w 100 % dla gospodarstw domowych, dlatego Solgaz zadbał o bezpieczeństwo w naszych domach.  Kuchenki posiadają: podwójne zabezpieczenie przed wyciekiem gazu, blokadę przed przypadkowym włączeniem, a gorące pola grzewcze zmieniają kolor na czerwony. Kuchenki są łatwe w czyszczeniu oraz ekologiczne. Wytwarzają 10 razy mniej tlenku węgla niż tradycyjne kuchnie.

Jak to działa? Pod szybą znajdują się palniki ceramiczne, w których gaz spalany jest w bardzo wysokiej temperaturze 800 C. Płytki nie płoną, ale żarzą się i emitują ciepło. Ciepło, które gromadzi się w palniku (promienniku gazowym) przekazywane jest na pola grzewcze płyty. Promienniki gazowe nagrzewają płytę w wyznaczonych miejscach, dzięki temu nie ma strat ciepła a ciepło rozchodzi się bezwładnie.

Kuchnie dostępne są w dwóch rozmiarach 60 cm i 80 cm – do dużych i małych domów. 90% produkcji przeznaczonej jest na polski rynek.