Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony Przejdź do stopki strony zawierającej dane kontaktowe i menu nawigacyjne Przejdź do strony BIP
Rozmiar tekstu: Kontrast:  
20180723_112152

Beneficjent: Enitra Sp. z o.o.

Tytuł projektu: Wdrożenie nowych procesów i produktów w firmie Enitra

RPDS.01.05.02-02-0015/16

Całkowita wartość: 2 185 537, 70 zł

Wartość dofinansowania z UE: 516 029, 95

Okres realizacji projektu: 01.11.2016 do 31.12.2017

Wałbrzyska Enitra to największy producent elementów transportu i napędu w Polsce. Firma powstała w 1996 r. i od tego czasu prężnie się rozwija. Wytwarzane przez Enitrę pasy napędowe i transportowe są wykorzystywane w przemyśle, rolnictwie a także sporcie i rekreacji. Zawsze pełne magazyny i możliwość negocjacji cen to główne osie napędowe sukcesu marki.

Aby dodatkowo zwiększyć swoją konkurencyjność Enitra pozyskała ze środków europejskich dedykowanych Aglomeracji Wałbrzyskiej, fundusze na zakup 18 maszyn i urządzeń. Prasy do łączenia taśm, zgrzewarki do taśm, separator do rozdzielania warstw taśm transportujących – to brzmi groźnie, ale … jeśli powiemy, że Enitra produkuje przenośniki śniegowe dla narciarzy, tory pontonowe (letnie i zimowe), karuzele do nauki jazdy na nartach, pasy do ratraków oraz elementy wyposażenia stoków narciarskich – to nie trudno zrozumieć sukces wałbrzyskiego potentata.

95% wytwarzanych przez Enitrę produktów, wykorzystywanych jest przez polski przemysł. Firma opatentowała takie innowacyjne rozwiązania, jak Waterjet- cięcie strumieniem wody, czy EniLift- przenośniki i karuzele wykorzystywane w narciarstwie.

Dzięki unijnemu wparciu Enitra bez wątpienia pozostanie najbardziej rozpoznawalną marką produkcyjną elementów napędu i transportu w Polsce.