Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony Przejdź do stopki strony zawierającej dane kontaktowe i menu nawigacyjne Przejdź do strony BIP
Rozmiar tekstu: Kontrast:  
2A3A0271

Beneficjent: Andrzej Panas PANAS SCHODY

Tytuł projektu: Wprowadzenie do oferty Panas Schody „termoaktywnych” paneli podłogowych.

RPDS.01.05.02-02-0058/16

Całkowita wartość: 1 097 037 zł

Wartość dofinansowania z UE: 401 355

Okres realizacji projektu: 01.03.2016 do 30.09.2017

„Być ekskluzywną marką, zapewniającą każdemu klientowi indywidualne podejście, komfort oraz najwyższy standard obsługi, spójny z jakością reprezentowaną przez nasze produkty.” – to misja działającej od 2009 r. firmy Panas Schody zajmującą się projektowanie, wykonaniem oraz montażem podług i schodów drewnianych.

Dzięki unijnemu wsparciu, mający swoją siedzibę w Marcinowicach, przedsiębiorca zakupił piły do rozcinania oraz do oflisu, linię do lakierowania oraz do olejowania, szlifierki i wiertarki do drewna, samochód dostawczy, komputer wraz z oprogramowaniem projektowym. Sprzęty te były niezbędne, aby wprowadzić w Panas Schody innowacyjny i nie znany do tej pory w Polsce produkt, jakim są panele termoaktywne.

Tradycyjnie drzewo lite uznawane jest za słaby przewodnik ciepła. Produktem stosowanym w ogrzewaniu podłogowym są zazwyczaj deski warstwowe. – Opracowany nowy produkt „termoaktywny” istotnie różni się od oferowanego dotychczas panelu podłogowego, ponieważ posiada dużo wyższą przewodność cieplną, która zastosowana na dużą ogrzewaną powierzchnię. przynosi większe oszczędności na ogrzewaniu. – wyjaśnia Beneficjent.

Proces technologiczny wytwarzania innowacyjnych paneli został objęty patentem i jest chroniony tajemnicą. Zdradzić można tylko tyle, że proces powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów. Został poparty licznymi badaniami i doświadczeniem najlepszych inżynierów Politechniki Wrocławskiej. W całej produkcji bardzo ważne jest odpowiednie dobranie wilgotności drewna. Innowacyjne panele o szczególnych właściwościach termoizolacyjnych wykonane są z certyfikowanych materiałów dających gwarancję ich najlepszych właściwości i parametrów.

Termoaktywne, drewniane panele podłogowe dostępne są  w dwóch wariantach – drewniane panele podłogowe olejowane oraz lakierowane z opcją postarzenia drewna.