Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony Przejdź do stopki strony zawierającej dane kontaktowe i menu nawigacyjne Przejdź do strony BIP
Rozmiar tekstu: Kontrast:  
zdjęcie 6

Beneficjent: Gmina Dobromierz

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Dobromierzu

RPDS.03.03.04-02-0011/16

Całkowita wartość: 1 231 034,25 zł

Wartość dofinansowania z UE: 778 035,6 zł

Okres realizacji projektu: 18.05.2016 do 31.10.2018

Ponad 120 lat ma budynek, w którym mieści się Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Dobromierzu. Kiedyś była to gospoda Branda pod Czarnym Orłem. Dziś to centrum kulturowego, sportowego i rekreacyjnego życia Dobromierza.

Gmina Dobromierz postanowiła odrestaurować nieco podupadający obiekt. O ile oferta ośrodka była bardzo bogata: tenis stołowy, zajęcia artystyczne, zajęcia muzyczne, karate, samoobrona dla kobiet, czy piłka nożna, to sam budynek miał już lata świetności za sobą. Przede wszystkim należało zapewnić warunki na miarę XXI wieku dzieciom, młodzieży i dorosłym korzystającym z oferty GOKSiR.

Dzięki środkom Unii Europejskiej dedykowanym Aglomeracji Wałbrzyskiej Dobromierz zmodernizował energetycznie zabytkowy budynek ośrodka kultury. Wymieniono ogrzewanie na ekologiczne, zastosowano powietrzne pompy ciepła oraz panele fotowoltaiczne, ocieplono stropy, podłogi i ściany zewnętrzne. Wymienione zostały także drzwi i okna. I oczywiście zastosowano w obiekcie energooszczędne oświetlenie.

W 5 tysięcznym Dobromierzu jest już kulturalnie i ekologicznie – w jednym.