Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony Przejdź do stopki strony zawierającej dane kontaktowe i menu nawigacyjne Przejdź do strony BIP
Rozmiar tekstu: Kontrast:  
Rozwój-e-usług-w-Gminie-Marcinowice-634×420

Beneficjent: Gmina Marcinowice

Całkowita wartość projektu: 874 328,93 zł

Wartość dofinansowania z UE: 741 656,01 zł

Okres realizacji projektu: 4 maja 2016 – 30 maja 2018

Mieszkańcy i przedsiębiorcy z gminy Marcinowice dzięki dofinansowaniu z UE mogą załatwić urzędowe formalności szybciej, a także bez wychodzenia z domu.
W ramach projektu w Urzędzie Gminy w Marcinowicach zainstalowana została nowa infrastruktura sieciowa i zakupiony nowy sprzęt komputerowy. Wprowadzony został również System Obiegu Dokumentów.
Dzięki realizacji projektu mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą załatwić formalności w różnych obszarach funkcjonowania gminy bez wychodzenia z domu.
Projekt umożliwił 24-godzinny dostęp 13 e-usług publicznych. Dostęp do Platformy dla interesariuszy gminy Marcinowice jest możliwy poprzez sieć internetową, 7 dni w tygodniu. Mieszkańcy i przedsiębiorcy mają możliwość elastycznego wyboru miejsca i pory dnia do załatwiania spraw urzędowych. Zapewniony został dostęp do usług publicznych poza rzeczywistymi godzinami pracy urzędu. W długoterminowej perspektywie projekt przyczyni się do poprawy warunków społeczno-ekonomicznych szerszej grupy społecznej.