Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony Przejdź do stopki strony zawierającej dane kontaktowe i menu nawigacyjne Przejdź do strony BIP
Rozmiar tekstu: Kontrast:  
ULOTKA_4 — kopia

Beneficjent: Gmina Jedlina Zdrój

Tytuł projektu: Zwiększenie dostępności e-usług w Gminie Jedlina-Zdrój

RPDS.02.01.04-02-0021/16

Całkowita wartość: 884 686,73 PLN

Wartość dofinansowania z UE: 746 403,03 PLN

Okres realizacji projektu: 09.06.2016 do 15.08.2018

2 godziny czasu zaoszczędzi mieszkaniec Jedliny Zdroju, o 5% szybciej załatwi sprawę urzędnik, a o 15% zmniejszy się zużycie papieru w urzędach w gminie. Czy tak można spojrzeć na korzyści płynące z wprowadzenia e-usług?

Oczywiście! Jeśli e- usługi dedykowane są po pierwsze mieszkańcom Jedliny, po drugie turystom odwiedzającym tę uzdrowiskową miejscowość Aglomeracji Wałbrzyskiej, przedsiębiorcom pragnącym prowadzić w Jedlinie inwestycje, czy wreszcie pomagają urzędnikom szybko i efektywnie realizować urzędowe sprawy.

Do tej pory w Jedlinie Zdroju brakowało jednego miejsca – platformy elektronicznej, gdzie można zgłosić  sprawę, sprawdzić jej stan realizacji lub uzyskać informacje na tematy związane z poziomem swoich należności w stosunku do urzędu oraz dokonać stosownych płatności lub załatwić inne sprawy drogą elektroniczną. Dzięki unijnemu wsparciu gmina pozyskała fundusze na wprowadzenie 2 elektronicznych systemów: E-urząd oraz E- turystyka.

System e-Urząd daje między innymi możliwość: podglądu miejscowego planu zagospodarowania, informacji o terminach zbiórki odpadów komunalnych, podglądu zobowiązań finansowych interesanta, podglądu terminów płatności, przypomnienia o zbliżającym się terminie płatności za usługi, podglądu historii wpłat, e-Cmentarz, elektroniczna skrzynka podawcza.

A dla turysty? Rezerwacja terminów, podgląd informacji o imprezach i wydarzeniach organizowanych w Jedlinie, trasy i szlaki, mapy, propozycje wycieczek, elektroniczny zakup biletów do atrakcji dostępnych w Jedlinie, przegląd galerii – abyśmy wiedzieli, gdzie warto zajrzeć!