Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony Przejdź do stopki strony zawierającej dane kontaktowe i menu nawigacyjne Przejdź do strony BIP
Rozmiar tekstu: Kontrast:  
IMG_20180809_111238

Beneficjent: Meble AD Elżbieta Opalińska-Drahan

Tytuł projektu: Wdrożenie innowacyjnej usługi obróbki CNC przy produkcji mebli w firmie Meble AD Elżbieta Opalińska-Drahan

RPDS.01.05.02-02-0019/17

Całkowita wartość projektu: 307 500 PLN

Wartość dofinansowania z UE: 150 000 PLN

Okres realizacji projektu: od 14.12.2017 do 31.03.2018

– Kochanie, a może zmienimy sobie meble? – takie, pozornie retoryczne pytanie, to koszmar każdego małżonka. Już roztacza się przed nim widmo tysiąca śrubek w jednym woreczku, niezrozumiałej instrukcji, nierówno przyciętych elementów i oczywiście nie pasujących do siebie nawiertów…

Wałbrzyska firma Meble AD, jako jedyna na Dolnym Śląsku, oferuje usługę nestingu, znanego i stosowanego w Polsce zaledwie od 3 lat.

A w praktyce… dzięki unijnemu wsparciu skierowanemu do mikroprzedsiębiorców Aglomeracji Wałbrzyskiej dla rodzinnej, działając od 1986 r. na wałbrzyskim rynku, firmy AD Meble zakupione zostało centrum obróbczym CNC z agregatami frezującymi i wiertarskimi, wyposażone dodatkowo w stół podciśnieniowy, gwarantujący szybkie pozycjonowanie oraz mocowanie elementów, magazynek narzędzi pozwalający na dobór narzędzia do rodzaju i sposobu obrabianego elementu. Wraz z maszyną został dostarczony program komputerowy posiadający oprogramowanie scalające w sobie projekt, dokumentację techniczną oraz generowanie ścieżki pracy maszyny.

– W tradycyjnej obróbce elementów meblowych bazującej na pilarkach formatowych, frezarkach CNC oraz wiertarkach wielowrzecionowych lub CNC obróbka odbywa się minimum na 2 maszynach podczas 2 różnych cykli obróbczych. W przypadku branży meblowej, proces wiercenia, frezowania lub rozkroju elementów o nieregularnych kształtach jest obarczony największym ryzykiem uszkodzenia elementu. – wyjaśnia właściciel firmy.

Dzięki centrum obróbczemu CNC maksymalnie zostaje wykorzystany surowiec, cięcie jest precyzyjne i każdy element meblowej bryły do siebie idealnie pasuje. Nie ma możliwości, aby otwory były w niewłaściwymi miejscu. Maksymalnie zostaje skrócony czas od zaprojektowania mebla do rozpoczęcia produkcji.

W dalszej perspektywie wałbrzyska firma zamierza wprowadzić usługę sprzedaży mebli na wymiar do samodzielnego montażu przez Internet. W formularzu podamy wymiary, a resztę wykona już zakupione dzięki unijnym środkom centrum obróbcze CNC.

nesting – proces układania wzorów oraz maksymalnie wydajnego cięcia  materiałów w połączeniu z nawiertami do łączeń konstrukcyjnych i pod akcesoria meblowe.