Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony Przejdź do stopki strony zawierającej dane kontaktowe i menu nawigacyjne Przejdź do strony BIP
Rozmiar tekstu: Kontrast:  
IMG_20180619_131628

Beneficjent: Powiat świdnicki

Tytuł projektu: Wyposażenie w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne pracowni matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Świdnicy, Zespole Szkół Ogólnokształcących w Świdnicy, III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy, Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących w Świebodzicach

RPDS.07.02.04-02-0001/16

Całkowita wartość projektu:  2 150 121,18 zł

Wartość dofinansowania z UE: 1 782 823 zł

Okres realizacji projektu: 08.06.2016 do 31.12.2017

Naukowcy ze Świdnicy. Jeśli nawet jeszcze ich nie ma, to niedługo na pewno będą. Powiat Świdnicki zakupił dla pięciu liceów ogólnokształcących (trzech w Świdnicy, jednym w Strzegomiu i jednym w Świebodzicach) sprzęt i materiały dydaktyczne do pracowni matematyczno- przyrodniczych. Zakupy zrobili za ponad 2,6 mln.  zł- 2,2 mln. zł pochodziło ze środków unijnych Aglomeracji Wałbrzyskiej.

  • Nie wystarczy, że porozmawiamy sobie z uczniami, o badaniach, czy pomiarach. Jeśli chcemy w zakresie rozszerzonym (porównywalnym z europejskim) nauczać matematyki, chemii, biologii, fizyki, informatyki, to niezbędne jest, aby uczniowie samodzielnie przeprowadzali analizy i eksperymenty. – tłumaczą świdniccy nauczyciele. – A jak mają to robić na sprzęcie sprzed 15 lat?

Pracownie matematyczne, geograficzne, chemiczne, fizyczne i informatyczne  w świdnickich szkołach zostały wyremontowane, dostosowane do potrzeb XXI- wieku i wyposażone w niezbędne sprzęty i meble (z ciekawszych: dygestorium, ława optyczna, próbki gleb, mikroskop z podłączaniem do komputera; cześć sprzętów komputerowych została dostosowana do potrze uczniów z niepełnosprawnościami).

Swoją wiedzę może praktycznie poszerzać 1 700 licealistów. Pracownie będą w ramach współpracy udostępniane technikom i zespołom szkół z powiatu świdnickiego. Może ze Świdnicy będzie pochodził kolejny polski noblista?