Przejdź do menu nawigacji Przejdź do treści aktualnej strony Przejdź do stopki strony zawierającej dane kontaktowe i menu nawigacyjne Przejdź do strony BIP
Rozmiar tekstu: Kontrast:  

PYTANIE:

Budynek nr 1 – W budynku objętym projektem zlokalizowanych jest 8 mieszkań. Źródłem ciepła w każdym z mieszkań jest indywidualny kocioł węglowy   – ciepło do kaloryferów ( w sumie w budynku jest 8 takich kotłów węglowych). Jednocześnie ciepła woda użytkowa w każdym z mieszkań pochodzi z podgrzewaczy elektrycznych ( w sumie w budynku jest 8 podgrzewaczy elektrycznych). W ramach projektu oprócz elementu termomodernizacyjnego planujemy:

– podłączenie budynku do sieci ciepłowniczej + montaż zaworów termostatycznych na grzejnikach oraz montaż solarów do przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Jak powinniśmy wykazać wskaźnik: Liczba zmodernizowanych źródeł ciepła.?

Czy powinno to być 16 sztuk (8 kotłów węglowych + 8 podgrzewaczy c.w.u)?Czy może jest jakaś inna „metodologia”?

Budynek nr 2

W budynku objętym projektem zlokalizowanych jest 17 lokali.

Dla 16 lokali źródłem ciepła są indywidualne kotły węglowe ( w budynku jest 16 takich kotłów).  Jeden lokal posiada ogrzewanie elektryczne.

Jednym z elementów projektu będzie podłączenie do sieci ciepłowniczej.

Jak powinniśmy wykazać wskaźnik: Liczba zmodernizowanych źródeł ciepła.?

Czy powinno to być  17 sztuk (16  indywidualnych kotłów węglowych mieszkaniowych + 1 instalacja ogrzewania elektrycznego)?Czy może jest jakaś inna „metodologia”?

ODPOWIEDŹ:

Jeżeli projekt zakłada wymianę/modernizację źródła ciepła wg schematu 1:1 czyli kocioł za kocioł, to liczymy wskaźnik jako 1, natomiast w przypadku gdy 15 pieców zastępujemy 1 kotłem lub podłączeniem do sieci ciepłowniczej, to zmodernizowaliśmy 15 źródeł ciepła. W związku z powyższym dla podanych przykładów: budynek 1 – 8 zmodernizowanych źródeł ciepła (podgrzewacze c.w.u  nie są źródłem ciepła), budynek 2 – 17 zmodernizowanych źródeł ciepła.